Sınıfları nasıl ayırt edebilirsiniz? Orta üst sınıf ve üst orta sınıf arasındaki fark nedir?


cevap 1:

Ha! Bu Olimpiyatlardaki podyum gibidir. Gümüş madalyayı podyuma yaptığınız için minnettarlıkla alırsınız, ancak altını alamadığınız için biraz hayal kırıklığıyla bir bronz alınır.

Hmmm. Yani sınıfları her biri üç seviyeye ayıralım: alt, orta ve üst.

Bu yüzden, sınıflar ve seviyeleri arasında her zaman bir fikir meselesi arasında net sınırlar hayal ediyorsanız, üst orta sınıf hala orta üst sınıftan daha düşük olacaktır. Eğer “üst orta” iseniz, “orta üst” ten birkaç adım aşağı inersiniz, hem “alt üst” hem de “orta üst” ten daha düşüktür. (Sadece bunun beni güldürdüğünü söylemek.)

Sınıf hakkında yazılmamış ve muhtemelen yakında değişmeyecek bir faktör vardır. “Sınıf” genel olarak bir doğum ve aile meselesidir ve varlıklı ya da başarılı ya da popüler ya da ünlü olmakla aynı şey değildir. Eğer üst sınıfa doğduysanız ve bir “servet dönüşü” yaşadınızsa, diyelim ki, hala üst sınıfa sahipsiniz ve asla üst sınıfa ait bir şey olmayacaksınız. Orta veya alt sınıfa doğduysanız ve çılgınca başarılı ve ünlü ve popülerseniz, hala alt sınıfa sahipsiniz ve yerel ülke kulübünde kabul edilmek için zor bir zamanınız olacak. Olur, ancak nadirdir.

Üst sınıflardaki insanlar genellikle yaşamda anlaşılır bir başlangıca sahiptir ve başarılı ve iyi tanındıklarında, popüler görüş bunun üst sınıf olduklarını düşünür, çünkü ticari düşünceyi üst sınıfla eşitlemeye yönelik popüler düşünceyi sallar. Ama aynı değiller ve asla olmayacaklar.

Bazen görüşler başarıya, entelektüel süper güçlere ve dünya kültürüne katkılara dayanan bir sınıf sistemi öngörür. Ama maalesef henüz orada değiliz. Sınıf ayrımlarıyla hala “yetiştirme” üzerine “doğa” dır.


cevap 2:

Sınıfları nasıl ayırt edebilirsiniz?

İstatistiksel aralıklar.

Çoğu üst orta sınıf insanı kendilerini orta sınıf olarak tanımlarken, temelde bir zihin durumunu ifade ederler.

Orta üst sınıf ve üst orta sınıf arasındaki fark nedir?

  1. Üst sınıf / iyi yapmak = 1kk $ ve daha yüksek nakit tasarrufu, artı 5kk $ ve daha fazla emeklilik para, artı aile gelirleri yaklaşık 750k / yıl. artı 1 bin dolar ve üstü emeklilik parası, artı aile gelirleri 200 bin dolar / yıl üzerinde. Burjuvazi, istek uyandıran üst orta sınıf sınıf - maksimum 50 bin dolar tasarruf, emeklilik parasında maksimum 200 bin dolar, aile gelirleri 55 bin dolar ila yaklaşık 90 bin dolar / yıl.

cevap 3:

“Orta üst sınıf” ın bir şey olduğunu düşünmüyorum. En azından ABD'de değil. Sen ya üst sınıfsın ya da değilsin.

Üst orta sınıfı üst sınıftan ayıran nedir? ABD'de resmi bir tanım olduğundan emin değilim ama bıçaklayacağım. Kilit faktör bana göre birçok nesilde serveti sürdürmeye odaklanıyor.

Aşağıdaki iki şeyden biri doğruysa üst sınıftasınız:

  1. Ailen nesillerdir zengin. (Eski para) Siz (ya da onlara bağımlıysanız aileniz) yatırımlara, kira gelirine ve diğer “pasif” para kaynaklarına bağlı olarak çalışmadan yüksek bir yaşam tarzını sürdürebileceğinize kadar çok zengindir. Ve eleştirel olarak, aileniz süresiz olarak yapmaya devam edebilmenizi makul hale getirmek için davranır.Çeşitli nedenlerden dolayı hala çalışabilirsiniz. Zengin iş liderlerini üst sınıf kategorisine koyardım, çünkü muhtemelen neredeyse tüm Amerikalılardan daha fazla saat çalışsalar da, yaşam tarzlarını korumak için bunu yapmaları gerekmiyor.

Ve eğer başka türlü kalifiye olsanız bile, aşağıdakiler doğruysa, genellikle üst sınıf olarak kabul edilmekten diskalifiye olduğunuzu iddia ediyorum:

  1. Çok zenginsiniz, ancak paranızı piyango ile veya ünlülerin paralarını kazanmalarının tipik yollarını kazandınız: spor veya bir tür sanatçı olarak. Ya da suçla. Temel olarak, abartılı harcama eğilimi gösteren ve bunu yapan insanların paralarını sürdürülemez bir şekilde harcama eğilimi gösteren her türlü meslek. Pek çok spor ve medya şahsiyetinin iş imparatorlukları kurmaya çalıştığını ve başarının nadir olmadığını hissediyorum. Magic Johnson, Jay Z ve Doctor Dre gibi akla geliyor. Ancak üst sınıf olmanın bir kısmı diğer üst sınıf insanlar tarafından kabul ediliyor ve bence ünlü tip kariyerleri olan insanlar geleneksel olarak üst sınıf olarak kabul edilen insanlar tarafından farklı bir kategoriye (Nouveau Riche) yerleştiriliyor.

Peki üst orta sınıf kim? Onların mali açıdan çok iyi durumda olan, ancak yaşam tarzlarını sürdürmek için çalışması gereken insanlar olduklarını söyleyebilirim. Bu kategoride oldukça yüksek geliri olan insanları bulabilirsiniz, çünkü pahalı bir yerde yaşıyorlar ve yüksek eğitim maliyetleri var. En üst% 1 veya üstünde olmalarına rağmen, istedikleri zaman dinlenip emekli olabileceklerini hissetmiyorlar.

Muhtemelen üst orta sınıf olarak görülmesi için bir üniversite diplomasına sahip olmanız gerekir. Hayat kazanmanın en yaygın yolları meslekler ve iş dünyasıdır ve bu yüzden bu tür insanlarla uyum sağlamanız gerekir. Çok başarılı bir tesisatçıysanız, doktorlarla sosyal olarak dikkat çekmeden karışamazsanız, üst orta sınıf olarak kabul edilemezsiniz.

Ve çok zengin olabilecek, ancak üst orta sınıf kategorisine bile girmeyecek insanlar var, çünkü harcama alışkanlıkları çok saçma. Nicholas Forté ve Mike Tyson gibi büyük servetlere uçmayı başaran ünlüleri düşünüyorum. Üst orta sınıf olmak belli bir düzeyde finansal disiplini ima eder ve ne kadar abartılı olabileceğine bir sınır koyar. Kabul edilebilir savurganlık seviyesi muhtemelen artmaktadır, ancak bu ikisinin yaptıklarını kapsamak için yeterli değildir.