cevap 1:

Temel farklılıklar aşağıdaki gibidir:

  1. Dinozor gerçek ve şimdi soyu tükenmiş (65 milyon yıl önce), ejderha efsanevi olsa da, asla var olmamışlardı. , ejderha yapar.

Umarım şüphe giderir ..


cevap 2:

A Dinosaur ve A Dragon arasındaki fark nedir?

Bir dinozor ve bir ejderha arasındaki fark, ikisinden sadece birinin gerçekten var olmasıdır.

Dinozor, yaklaşık 230-240 milyon yıl önce, yaklaşık 65 milyon yıl önce yok olmalarına kadar var olan gerçek dünya yaratıklarıdır. Bu canlıların varlığını kanıtlayan geniş bilimsel kanıtlar var ve bunların inanılmaz bir çeşitliliği vardı - bazıları, Procompsognatus triassicus gibi, oldukça küçüktü - diğerleri, Argentinosaurus huinculensis gibi, muazzamdı. Çoğu omurgalı hayvan gibi, dinozorların dört uzuvları vardı ve uçuş kabiliyetleri yoktu (yakından ilişkili pterosaurlar uçabiliyordu, ancak dinozorların kendisi değiller).

“Ejderha”, genellikle yılan benzeri veya sürüngen bir görünüme sahip olan çok çeşitli ilgisiz mitolojik yaratıkları tanımlamak için kullanılan bir kelimedir. Birçoğu uçabiliyor. Ejderhalar, bir tasvirden diğerine, genellikle dört veya altıya kadar büyük ölçüde değişen bir dizi uzuvla tasvir edilir, ancak MS 1260 yılına tarihlenen bir Ortaçağ kanadından gelen batı “ejderha” nın en eski teyit tasvirinin sekiz uzuvları vardır. (dört bacak ve dört kanat).