cevap 1:

Bu son derece yanlış anlaşılmış bir kavram olsa da, ikisi aynı değil, uzaktan bile değil.

Bir sevgili kişinin romantik ilgi alanıdır.Çoğu zaman cinsel olarak da ilişkilidir.

İlham perisi her yaratığın arkasındaki ilham kaynağıdır. Sanatçıda artık yokluğunda olmayan bu duyguları ortaya çıkaran kişidir.

Bir sevgilinin, sanatçının yaratıcı özgürlüğü üzerinde belirli bir boyutu olabilir. Bu bir kararsız ve günlük bir kurumdur.

Bir ilham perisi çok nadir ve zarif bir şey olsa da, sadece varlığı şaheserlere ilham verir.

Tarihte bazı ilginç muses ..

  • Jane Austen ve onun ilham perisi Tom Lefroy… kasırga romantizminin Gurur ve Önyargı'ya ilham verdiğine inanılıyor.Chris Martin ve ilham perisi / karısı Gwyneth Paltrow .... Şarkı “Musa” Eric Clapton'a ilham verdi .... Şarkısı “Gözyaşları Cennette "53. Katlı binadan düşme nedeniyle 4 yaşındaki oğlunun trajik ölümü esinlenmiştir.Eminem ve eski eşi Kim… Aile ve diğer samimi konular hakkında bir grafik şarkısı" Kim "esin kaynağı oldu.

Bir ilham perisi sanatçının en derin arzularının, hayallerinin ve şeytanlarının bir yansıması olabilir.


cevap 2:

Sevgilin senin ilham perin olabilir. Hatta sevgilinizin bazı açılardan ilham periniz olduğunu söyleyecek kadar ileri gidebilirim, en azından umarım bu sizin için doğrudur. Sevmek bir sanatsa, onları kesinlikle sevmenize ilham veren biri, bir ilham perisinin tanımına uyar. Yani, bir sevgilinin çok spesifik bir ilham perisi türü olduğu söylenebilir. Bundan sonra gelen şey, bir ilham perdesinin, kavramsal olarak, daha genel ve temel bir şey olduğudur, yani bir ilham perisi, bir tür sanat yaratmak için size bir şekilde ilham veren bir ya da bir şeydir.

Bir ilham perim var ve o sadece sanat yaratma arzusundan ve yeteneğinden çok bana ilham verdi. Bence bu gerçek, insanlar muses kavramını düşündüklerinde sıklıkla gözden kaçan bir şey.

Bir sanatçı, sanatın nasıl yaratılacağını zaten biliyor. Yaratmak istedikleri sanat türünü yaratmak için ilham almıyorlarsa, ihtiyaç duydukları şey çok daha önemli bir şeydir. Benim ilham perim beni yazmak istemiyor, eklemlemem için özlem duyuyor, yazma yeteneğim olduğu bir eklemleme yoludur. Ama ilham perimin bana verdiği en önemli şey özlemdir.

Bana gerçekten ilginç sorular: neden? Neden eklemlemem için beni bu kadar çok canlandırıyor? Ve ne? Yaptığı, söylediği ya da bu özlemi içimde üreten nedir?

Bu soruların cevaplarını ele almak için elimden gelenin en iyisini yaptım ve sanırım yeterince iyi ifade ettim.

John Hardegree'nin ilhamını nasıl buldun?


cevap 3:

Güzel soru! Şu anki görevim boyunca, aşıkların her zaman ruhumun derinliklerinden yükselmek için 'ilham perime' veya 'ilham perisine' ilham verdiğini fark ettim. Sevginin ilham perisi ile aynı olduğuna inanmıyorum çünkü ilham perisi farklı sevgililer veya yerler, şeyler, vb. Tarafından kullanılabilir. Sevgili daha çok içimdeki ilhamı uyandıran bir uyarıcıdır.

İlhamın kendimi sevdiğini ve sevme arzusunu hissettiği bir yönü olduğunu düşünüyorum ve bir kişi genellikle bu duyguları en güçlü şekilde kışkırtabilir, ancak bazen doğa olabilir, ya da benzer fikirli bir yazar ya da manevi bir uygulama. Bazı insanlar aseksüel ya da yalnızlar ama ilham perisi başka bir kişiye kışkırtmaya bağlı olmamasına rağmen hala onlarda yaşıyorum.

İlhamımızı birçok şekilde 'mahkemeye verebiliriz'. Aşık olmanın, ilham perisinin kendi içinde çıldırdığını hissetmenin harika ve yaygın bir yolu olduğuna inanıyorum. Ve bu olduğunda, sevgilimden ilham perim olarak bahsederim, ama gerçekten bunun içimdeki duygu olduğunu hissediyorum. Bu yüzden, bir bakıma, ilham perisinin, bir birey aracılığıyla benzersiz bir şekilde tezahür eden ve o kişi, başka biriyle ya da dünyanın kendisinin bir yönüyle romantik bir varlık durumuna eriştiğinde en serbestçe akan yaratıcı bir enerji kaynağı olduğuna inanıyorum.