cevap 1:

Basmati Rice, Basmati olarak adlandırılabilir ancak Hindistan ve Pakistan arasındaki Himalaya Sıradağları'nın eteklerinde belirli bir alanda yetiştirilmişse, benzersiz toprak özellikleri dışında, pirince olgunlaşarak daha da güçlendirilen belirli bir lezzet ve aroma verir. Silolardaki pilav bundan başka bir yıla kadar aslında Uzun Tane Çeşitidir.

Uzun Tane pirinci, bu bölgede yetiştirilmeyen Orta ila Uzun Tane uzunluğundaki herhangi bir Pirinçtir ve bunlarla sınırlı olmamak üzere Tayland, Guyana, Surinam, Amerika ve Uruguay gibi çeşitli ülkelerden gelebilir.

Yasemin pirinci (ayrıca Kokulu Pirinç olarak da bilinir) özellikle Tayland'lıdır ve mümkün olduğunca sıcak beyaza yakın saf beyaza yakındır (Yasemin Çiçeği olarak aynı renkte yasemin pirinci olarak bilinir) parlak bir parlaklığa, hafif bir çiçek aromasına ve doğru pişirildiğinde çok hafif yapışkan olun.

Calrose Rice, Asya Suşi Pirinç çeşitlerinin özelliklerini kısa yuvarlak bir taneye benzeyen ve çok yüksek nişasta içeriği nedeniyle yetiştirildiği için pişirildiğinde çok yapışkan olan bir Amerikan Çeşitidir.