cevap 1:

Zaten cevap verenlerden biraz farklı bir cevap öneririm.

Bakın, pazarlama temelde piyasada bir marka olan “isim” yaratmaktadır. Reklam, markalaşma, farklılaşma ve strateji veya sadece kapıdan kapıya satış yoluyla yapılabilir. Pazarlamanın yürütülmesi tüm sistemin, “pazarlama planının” sadece bir detayıdır.

Müşteri kazanımı, bu pazarlama sisteminin “planının” bir parçasıdır. Sürecin dibini, "dönüşüm hunisinin dibi" dediğimiz şeyi ölçen bir metriktir: teklifinizi görüntülerken kaç birim (çoğunlukla insanlar) sona erdi.

İşte bu müşteri kazanımı. Ancak pazarlama çok daha geniştir:

  • Müşterilerinizin, satın alındıktan sonra hizmetinizi tanımlamak için kullandıkları kelimelerle ilgilidir. Bir bütün olarak pazarla ilgilidir - sizin için doğru pazarı arayarak - sunabileceğiniz “doğru kitle”. bu kitleyi etkileyin - “yaratıcı”.

Bunlar ayrıntılar. Müşteri kazanımı, reklam öğesi, kitle ve çözülmesi gereken birkaç bütçe ve strateji sorunu arasında bir çeşittir.


cevap 2:

Merhaba Lawrence, istek için teşekkürler!

İkisi arasındaki fark süreç akışıdır. Pazarlama, ideal müşterinize net bir mesaj ve harekete geçirici mesaj yansıtmakla ilgilidir, Müşteri Edinimi ise bu müşterileri bu harekete geçirici mesajla harekete geçtikten sonra yaptığınız yolculuktur. En son olarak "dönüşüm hunisi" olarak adlandırılır.

Örneğin:

Yeni bir teklif başlatmak için bir pazarlama kampanyası yürütebilirsiniz. İçeride ve dışarıda ideal müşterinizi biliyorsunuz ve bu mesajı iletmek için kullanılacak en iyi kanalları biliyorsunuz (TV, sosyal medya, yüz yüze, gazeteler vb.). Hedef kitlenizle gerçekten yankılanan ilgi çekici bir kampanya oluşturuyorsunuz ve harekete geçirici mesajınız, kullanıcıları web sitenize, yeni teklifi tanıtan bir sayfaya yönlendiriyor.

Şimdi, bu sayfaya ulaştıklarında, ideal müşterinizin geçtiği süreç nedir? Hala ne soruları olabilir? Bu soruları doğal bir sırayla mı cevaplıyorsunuz? Ziyaretçiye satın almak / rezervasyon yapmak için bir sonraki adımda ne yapmaları gerektiği açık mı? Satın alma ve rezervasyon işlemi kolay mı (yani her şey minimum sayıda tıklamaya indirgeniyor mu, güvenilir ödeme seçenekleriyle ayarlanmış kolay satış arabalarınız var mı?)? vb. - bu satın alma kısmıdır. Pazarlama müşterinizi getirdikten sonra satışı gerçekten nasıl kapattığınız.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bunlar çok farklı iki süreç ve her ikisinde de yardımcı olacak birçok farklı araç ve seçenek var. Ancak, karmaşık görünse de, hem pazarlama öğesini hem de satın alma yolculuğu binasını basitleştiren size yol gösterebileceğim bir süreç var.

İşinizi büyütmek için bu süreçlerle ek destek arıyorsanız, ilginizi çekebilecek birkaç 1: 1 strateji koçluğu programı yürütüyorum. Daha fazlasını burada bulabilirsiniz: Lone Wolf Coach ™ ️. Öncelikle ücretsiz veya düşük maliyetli seçenekleri kullanmaya yoğunlaşıyorum (çok fazla, neden ödeme?) Ve her programı benzersiz zorluklarınıza ve durumunuza göre uyarlayacağım. Ben de rahat bir sohbet ve programın karşılıklı uygun olup olmadığına karar verebilmemiz için ücretsiz 30 dakikalık keşif çağrıları sunuyoruz.

Tamara von Dohren - Maskeli Süvari Antrenörü


cevap 3:
  • Analitik uygulamasına ek olarak BRAND24 pazarlama denetimi - genel olarak, muhalefete ek olarak, malın yanı sıra modelin etrafında net olan her küçük şey hakkında bilgi sahibi olmak. Web'den, sosyal medyadan etkili web sitelerine kadar tüm kamuoyuna anında erişim sağlar. TweetDeck, kendi kullanıcı profilinizi, açıklamalarınızı, iletişimlerinizi ve gönderimle ilgili rutin makalelerinizi takip etmenin en kolay yöntemi olabilecek Tweetler hesaplarını kullanmalısınız. Hızlı yanıt vermek, twitter, retweet vb.Gibi yanıtlar vermek istiyorsanız, toplantılar yanı sıra toplantılar için mükemmel işlevler. Instagram makalelerini düzenlemek, hashtag paketleri yapmak, açıklamalar hazırlamak ve muhtemelen en çok sevdiğim şeyi yapmak , kendi Instagram ağınızı oluşturma konusunda görünür. Bu cihazla, sosyal medya için çarpıcı, profesyonel grafikler oluşturmak için FACEBOOK, TT, IG ve YT.Canva'ya ilişkin reklam girişimlerinin yanı sıra kendi sonuçlarınızı gözlemleyebilir, hesaplayabilir, yanı sıra değerlendirebilirsiniz. Mutlak olması gerekir.

Hedefli Potansiyel Satış sağlayacağım