cevap 1:

Ancak, ekran boyutu yaygın cevaptır .. çoğunlukla dinliyoruz .. ama bundan daha fazlası var.

ama, hiçbir şey bilmeyenler için, temel şey ile gideceğim ..: -

evet ekran boyutu 1: - burada gördüğünüz gibi

Burada gördüğünüz gibi, akıllı telefonlar ve tabletler arasındaki çizgi soluyor, birçok satıcı ve telefon üreticisi, cihazlar arasında daha net bir ayrım yapmak yerine daha büyük "phabletler" çıkarmayı tercih ediyor.

Bu nedenle, birçok kullanıcı bir akıllı telefon ve tablet üzerinde bir phablet sahibi olmanın avantajları ve dezavantajları hakkında şaşkına dönebilir ve cihazlara tatil hediyesi olarak bakanlar için karar çok daha zor olabilir.

  • Cihaz Kullanımı

En iyi kararı vermek için cihazın veya cihazların ne için kullanılacağını akılda tutmak önemlidir.

Telefonunu sadece mesaj göndermek ve arama yapmak için gerçekten kullanan biriyseniz, belki de daha büyük bir ekran boyutu gerekli değildir. Sadece bu değil, aynı zamanda evde yatakta bir film izlemek veya evde okumak için bir cihaz arıyorsanız, belki de bir akıllı telefon ve tablet ayrı olarak size iyi hizmet edecektir.

  • gözlük

Phabletler genellikle daha iyi özellikler lüksüne sahiptir. Daha büyük ekranlara sahip olmanın yanı sıra, genellikle Samsung Galaxy Note 4 veya Google Nexus 6 gibi amiral gemisi modelleridir. Bu nedenle, daha hızlıdırlar, daha fazla depolama alanına sahiptirler ve sadece daha iyi cihazlardır. Bu, elbette, her zaman doğru olmayan bir genellemedir, birçok akıllı telefon da aynı derecede yeteneklidir, ancak ekstra boyutun özellikler üzerinde hiçbir etkisi olmadığını söylemek imkansızdır.

Tahmin grafik gösteren .. insanların seçim .. aralarında. : -

resim kaynağı- google resimleri

  • Sonuç

Bir tablet ve bir akıllı telefon arasında karar vermenin esasen kişisel tercihe bağlı olduğu açıktır, ancak kesinlikle her iki yönde de gitmek için nedenler vardır. Tüm verilerinizi tek bir cihazda bulundurmanın rahatlığı kesinlikle güçlü bir noktadır, ancak akıllı telefonların cebinize kolayca sığabilmesi ve daha ağır medya tüketimi ev için kaydedilebilir. Her iki durumda da, phabletler gittikçe daha popüler hale geliyor ve muhtemelen en azından önümüzdeki birkaç yıl boyunca bunu yapmaya devam edecekler.


cevap 2:

Selam

Telefon genellikle 4_5,5 inç boyutunda olurken, Tab 7'den fazla boyutta olacak, ayrıca telefon sesli iletişim için daha fazla kullanılırken, Tab daha fazla veri ve görsel iletişim içindir.

Phablet Tab ve Telefon'un melezidir ve genellikle 6-7 inç arasında herhangi bir yere sahip olacak ve hem ses hem de veri iletişimi için işlevselliğe sahip olacak ve geniş ekranda izleme avantajına sahip olacaksınız

Daha fazla ayrıntı için lütfen YouTube kanalıma göz atın

Tekno-Tarih Prerak


cevap 3:

Bir telefon temel olarak diyagonal olarak ölçülen 5 inç veya daha az ekran boyutu arasında değişir. Örnek: iPhone 5'ler

Bir tablet, çapraz olarak ölçülen 7 inç ve üstü ölçmek zorunda olan akıllı bir hesaplama cihazıdır. Örn: Samsung Tab, Apple iPad

Phablet, telefon ve tabletin bir melezidir. Telefon + Tablet = phablet. Çapraz olarak ölçülen 5 inç ila 7 inç ekrana kadar ölçer. Örnek: Samsung not 3

Tabletler okuma, göz atma veya araştırma amaçlı çok yararlıdır. Ancak çok kolay işlenemez. Bu nedenle, buradaki işlemlerin kullanımı azalır. Öte yandan phabletlerin taşınması kolaydır ve sadece telefona kıyasla büyük ekran boyutuna sahiptir. Bu nedenle okuma veya tarama amacı için iyidirler ve ayrıca cebin içine yerleştirilebilirler. Günümüzde çoğunlukla phabletlerin büyük satış oranları var.