cevap 1:

Temel farklılıklar:

  1. CNC makineleri çıkarıcı imalat makineleri, yani katı bir hammadde bloğundan parçaları keserek / dilimleyerek / delerek - örneğin ahşap bir bloktan bir kuş şeklini oymak gibi bir 3D model nesne yaratırlar. Örneğin, istenen hammaddenin katmanı üzerine katman oluşturarak 3D modelli bir nesne oluştururlar - Örneğin, tuğla katmanları döşeyerek bir ev inşa etmek gibi. CNC makineleri hammadde israfıdır: Kaldırılan malzeme talaş, talaş veya toz, hatta duman (lazer CNC makineleri) ve tekrar kullanılamaz veya en azından uygun şekilde kullanılamaz.3D yazıcılar, biriken / polimerize edilen malzemenin hacmi neredeyse katı ile aynı olduğu için küçük bir hammadde yüküne sahiptir. Hammadde bloğunun “işlenebilir”, sağlam ve esasen sert olması gerektiğinden, CNC makineleri nispeten küçük bir set malzeme ile çalışır. 3 boyutlu yazıcılar, daha geniş bir malzeme yelpazesi ile çalışır. esnek polimerler, çeşitli termoplastikler, çeşitli metaller (genellikle toz formunda sağlanır) ve repertuara daha yeni malzemeler eklenir.KNC işleme, üzerindeki yüzey yapıları gibi ulaşılması zor yüzeylerde yüzey özelliklerine sahip nesneler oluşturamaz işleme kafasının işlenecek yüzeye erişebilmesi gerektiğinden içi boş bir şeklin içi. 3D baskı, içi boş bir şeklin içine modellenen yüzey özellikleri de dahil olmak üzere çok gizli şekilli nesneler oluşturabilir - üretimden sonra kullanılmayan ham tozu veya sıvıyı ortadan kaldırmak için bir veya iki erişim deliği olduğu sürece.

Tabii ki çok daha fazla farklılık var ve yorumlarda ilgili herhangi bir sorgu veya öneri eklenirse bu cevabı değiştireceğim.


cevap 2:

Bir cümleyle, CNC çıkarıcı bir üretim sürecidir, 3D Baskı ise katkı maddesidir.

CNC ile, genellikle bir metal, akrilik veya ahşap olsun ve bir nesne bloğu ile başlarsınız ve nesnenizi üretmek için o bloğun seçici kesilmiş bölümleri. CNC karmaşık veya karmaşık modellerle zorlanır, ancak alüminyum gibi malzemelerden nihai kullanım parçaları üretebilir.

3D Baskı, nesnenizin zaman içinde yavaş yavaş oluşturulduğu anlamına gelen ek bir teknolojidir. Birkaç farklı 3D baskı yöntemi vardır. Pinshape, daha popüler olanlardan bazılarına genel bir bakış sunuyor.

Bir UV lazerin bir fotopolimer reçinesini sertleştirdiği ve bir tabaka katman katman oluşturduğu SLA'ya (stereolitografi) kısayım. Daha popüler SLA yazıcılardan biri Form 2'dir ve Formlabs'ın web sitesinde çalışırken görebilirsiniz.


cevap 3:

Bir 3D yazıcıyı bir CNC makinesiyle karşılaştırırken katkıya karşı çıkarıcı yöntemlere ek olarak, farklı amaçlar için çeşitli CNC makineleri olduğunu da belirtmek gerekir. CNC yönlendiriciler neredeyse her malzemeden bir sayfa alabilir ve istediğiniz herhangi bir şekli kesebilir. Malzemenin eğirme değirmeni veya bitiyle kaydırılmasını önlemek için malzeme genellikle bir vakum ile düz tutulur. Bir CNC yönlendirici, temel görevleri büyük boyutlu bir afiş rulosunu boyutlandırmak gibi bir insanın yapabileceğinden çok daha hızlı ve daha iyi yapmak için de kullanılabilir.

CNC yönlendiriciler, 3D yazıcılarda bulunan benzer kısıtlamalarla 3D nesneler oluşturmak için üçüncü eksenlerinden de yararlanabilir. Bununla birlikte, hemen hemen her malzeme ile çalışabilirler. Ahşap ile yazdırabilen bir 3D yazıcı bulmada iyi şanslar!


cevap 4:

CNC ve 3D yazıcılar arasındaki temel fark, CNC'nin çıkarıcı üretim prensibiyle, 3D yazıcıların da ek üretim prensibi ile çalışmasıdır. Eksiltici imalat, malzemenin işten çıkarılmasını ve ilave imalat, işi istenen şekil ve boyutta üretmek için malzemenin eklenmesini içerir.

3B baskıda, 3B baskı işlemi tüm nesneyi çok sayıda küçük katmana dönüştürür. Her katman, aşağıdan yukarıya, son nesne tamamlanana kadar birer birer yazdırılır. Bu nedenle, 3D baskı kullanarak yüksek yüzey kalitesi ve hassasiyeti ile karmaşık ve zor konturların üretimi daha kolaydır.

3D baskı hakkında daha fazla bilgi için lütfen http://atal3d.com/ adresini ziyaret edin.