cevap 1:

Bence çizilen en tipik ayrım yanıtın zaman aralığı. Ayrıca, neredeyse her zaman, bir nörotransmittere beklenen tepki, hedef nöron, ya ateş etmeyeceği, ne zaman ateş etmeyeceği ya da beklenmedik bir şekilde, ateş edemeyeceği şeklindedir. Bu "nörotransmiter" cevabı normalde bir saniyenin bir bölümünde meydana gelir.

Nörohormon dediğimizde, genellikle daha yavaş ve daha uzun vadeli bir etkiden söz ediyoruz. Tepki, ateşleme davranışındaki bir değişiklikten tamamen farklı bir şey olabilir. Toplu olarak büyüyor, yeni dendritler, hatta ölüyor olabilir.

Nörotransmiterler, birkaç istisna olmasına rağmen, genellikle iki nöron arasındaki iletişim olarak kabul edilir. İletişimin bir ucundaki hücre bir nöron olmadığında, molekülü bir nörohormon olarak adlandırmamız çok daha muhtemeldir.

Bu ayrımlar bir yana, ve nöroloji, bilgiyi görmezden gelmenin tavsiye edilmediği bir alandır, nörotransmiterler ve nörohormonlar arasında tutarlı bir şekilde ayrım yapamayız olabilir. Veya ayırt edebiliyorsak, bazı bileşikleri bu ayrım boyunca yeniden sınıflandırmamız gerekebilir. Bilimin olgunluğu, yalnızca sınıflandırma kategorilerimize şu ana kadar güvenmek için yeterli.