cevap 1:

Bazı çok iyi cevaplar var, ama bazı öğeler eklemek istiyorum.

En küçük birim, bir çavuş veya ekip lideri olarak onbaşı olan 10 ila 12 kişilik bir ekiptir. Bunlar genellikle riflemen, belki de bir BAR.

Bir takım, bir takım çavuşunun desteklediği bir takım lideri (2. teğmen) tarafından yönetilen 3 kadrodur.

Bir şirket normalde savaşta bağımsız olarak çalışması beklenen en küçük oluşumdur. Şirket boyutu birimlerine ulaştığınızda, destek birimleri görünmeye başlar. Bir şirket 3 takım ve hafif havanlar ve orta makineli tüfekler içeren bir silah takımına ve bir doktor ekli ayrı bir KM birimine sahip olacak. Şirketlere bir Kaptan veya 1. teğmen tarafından kumanda edilir ve bir şirket icra dairesi ve bir şirket 1. çavuş olacaktır.

Bir tabur 4 ila 6 tüfek şirketinden, aynı zamanda daha fazla destek biriminden oluşur. Örneğin, bir tabur genellikle bir topçu veya ağır harç, yardım istasyonu ve cerrah ve motor havuzuna sahiptir. Bordro gibi yönetici işlevleri de tabur düzeyinde ele alınır.

Bir alay 2 ila 4 taburdur. Yine, topçu, uçaksavar veya uçaksavar birimleri gibi daha fazla destek birimi alay düzeyinde atanabilir.

Bir bölüm birkaç alaydır ve ek destek birimleri atanır. Bölüme 1 veya 2 yıldız Genel tarafından kumanda edilir

İki veya daha fazla bölüm bir Ordu, iki veya daha fazla Ordu bir Ordu Grubu oluşturur.

Havadaki bölünmeler uzmanlaşmış piyade bölünmeleridir ve diğer piyade bölünmelerine göre sıralanmıştır - 100 ve 102. normal piyade bölünmeleridir. Bunun bir başka örneği 10. Dağ bölümüdür. 8. veya 9. Dağ yoktu, 1., 2., 3., 4., 5., 6., 7., 8. ve 9. standart piyade oluşumlarıydı.


cevap 2:

Size WW2 ve “Band of Brothers” a özel bir cevap vereyim.

Askeri birimler (özellikle ABD Ordusu ve özellikle 2.Dünya Savaşı) çeşitli birimlere organize edildi. En temel WW2 muharebe piyade formasyonu bir takımdı. Zayiatlara ve yedeklerin ne sıklıkta geldiğine bağlı olarak, Avrupa'daki bir muharebe piyade birimi genellikle her kadroda 6-10 asker arasında bir yere sahip olacaktı. Birden fazla takım (genellikle 3-4) bir takım oluşturur. 4 takım genellikle bir şirket oluşturur. Birden fazla şirket - genellikle 4 (her biri WW2: Able, Baker, Charlie, vb. Bir şirkete genellikle bir Kaptan tarafından kumanda edilir, ancak bazen kayıplar veya performans nedeniyle bir Teğmen görürsünüz (Bulge Savaşı'ndan sonra bölüme geri dönün, burada Winters, Foy'ye Lt ile saldırı sırasında Easy Co. komutanının yerini aldı. Şirketler bir tabur, birden fazla tabur bir alay (bu durumda 506.) ve birden fazla alay bir tugayı oluşturuyor ve 101'in bölünmeyi oluşturan savaşta 3 tugayı olduğuna inanıyorum.

Peki neden bu kadar çok farklı organizasyon? Farklı görevler için farklı organizasyon seviyeleri. Birkaç çiftlik evinin boş olduğunu doğrulamak için küçük bir devriye bir ekip tarafından yapılabilir. Bu çiftlik evlerini işgal etmek istiyorsan, muhtemelen bir takım kullanardın (böylece birbirini destekleyecek, taktik olarak esnek olacak, ilerlemek veya geri çekilmek gerekirse kapak sağla). Manevra işlemleri için (araziye bağlı olarak) şirketlere veya taburlara odaklanırsınız. Büyük angajmanlar için tugaylar veya bölünmelerle savaşacaklardı. İstilalar veya büyük saldırılar için Ordular veya Kolordu (birlikte çalışan birkaç ordu) kullanırsınız.

Size 101'in ayrıntılı tarihini ayıracağım. Başlangıçta 1.Dünya Savaşı'nda kuruldu, ancak herhangi bir kavga görmediler. İkinci Dünya Savaşı öncesinde sulandırıldı. ABD'nin savaş ve taktik ihtiyaçları göz önünde bulundurduğu gibi, çeşitli bölümler havadaki operasyonlara kaydırıldı (yani: bölümün tüm operasyonel üyeleri atlama okulundan geçecek ve havada olacaklardı). ABD Ordusu ve Deniz birliklerinin çoğu çok uzun bir geçmişe ve askeri başarı geleneğine sahiptir. Orijinal ABD havadan bölümü (82.) iki “A” lardan oluşan bir birim yamaya sahiptir, çünkü başlangıçta “All-American Bölümü” idi. Birinci Dünya Savaşı'nda 48 ABD eyaletinden birim üyeleri, dolayısıyla “All-American” vardı. Birim uyum amacıyla Bölümler bir dereceye kadar tarih sağlamaya çalışır. Örneğin, 1. Deniz Bölümü “Eski Cins” olarak adlandırılmaktadır.

Ve evet, aslında ABD Ordusu içinde 100'den fazla bölüm (ya da ona yakın) olurdu. Birinci Dünya Savaşı sırasında aslında 102. piyade tümeni vardı (ama savaşın sona ermesi nedeniyle hiçbir zaman oluşmadı). Bu bölümlerin çoğu, savaş gücümüzde daha az insan gücü kullandığımız için terhis edildi.

Ve hayır, ABD ordusunda sadece sınırlı sayıda hava birimi vardı. Havadaki birimler elit olarak kabul edildi, özel eğitim gerektirdi, değiştirilmesi zordu (atlama kalitesinde personele ihtiyacınız vardı) ve genel olarak konuşursak 2.Dünya Savaşı sırasında çoğu hat “bacak” biriminden daha iyi NCO ve subaylara sahipti.


cevap 3:

Diğerleri kadro, şirket, ordu vb. Arasındaki farkı yorumladılar, bu yüzden bölüm numaralandırmaya odaklanacağım.

Tamam, bu cevapların bazıları yakın. Bölünmüş numaralandırma aslında yarı ardışıktır (ancak sadece yarı).

Diğerleri ise merkez dışı. Almanların ya da Sovyetlerin bir şekilde yüzün üzerinde hava indirme birliği bölümümüz olduğu fikrini hiçbir şekilde eğlendirmeleri mümkün değildi. İstihbarat servislerinde profesyonelleri vardı ve böyle bir düşüncenin yüzünde saçma olduğunu açıkça anlayacaklardı - onlara, tüm duyuları için bir Milyonuncu Bölüm diyebilirdik. Düşman zekasını X sayıda bölüme sahip olduğumuzu düşünmeye kandırmak için bölüm numaraları verdiğimiz fikri eski bir eşin hikayesi.

İşte böyle oldu. Başka yerlerde daha eksiksiz cevap verdim, ama bu uzun ve kısa.

Birinci Dünya Savaşı Amerika için geliyor.

Daha önce, ordumuz temel, kalıcı üst düzey birimimiz olarak alaylara odaklanmıştı. Tugaylar, kolordu ve ordular gibi şeylerimiz vardı, ama hepsi alayı temel hareketli yapı taşı olarak kullandılar ve bu tugaylar, kolordu ve ordular belirli bir amaç ya da tiyatro için geçici oluşumlardı.

Bu arada Avrupa, uzun zaman önce bölünmüş örgütlenme sistemine doğru kaymıştı. Onların temel yapıtaşı bölündü. Bu daha büyük üniteyi kalıcı, ayakta duran bir ünite olarak kullanmak, çok sayıda askeri hızlıca almasına ve milyonları harekete geçirmelerine ve hemen yüksek yoğunluklu operasyonlara başlamalarına izin vermek için üst düzey organizasyonlarını sürdürmelerine izin verdi. (Burada, İngiltere'nin en azından ABD'nin yaptığı gibi alaylarla sıkıştığına inanıyorum - inanıyorum - ama savaş devam ederken bunun biraz karışıklığı var.)

Birleşik Devletler savaşa girdiğinde, herkes temelde bölünmelerin bu tür bir savaş için en etkili birim olduğu konusunda hemfikirdi. Böylece Birleşik Devletler bölünmeleri artırmaya başladı ve zorunlu askerlik yapmaya başladı. Bir soru onları tam olarak nasıl numaralandıracağımızdı.

Fransa ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinde, numaralandırma sorunu askeri bölgelere, alay toplama alanlarına ve aktif görevden bölgesel rezervlere (çoğunlukla 40'lı yaşlarındaki erkekler) coğrafi olarak atanan ön hat kuvvetleri, ikinci hat kuvvetleri ve arka toprak birlikleri sağladı. Askeri Bölge 7'de, 19. Bölüme atanmış 55'inci alay için su toplama alanında yaşıyorsanız, bu, içine dahil olduğunuz birim ve babanızın içine girdiği birim (nerede yaşadıysanız) ve nerede oğlunuz, 7. Kolordu'nun 19. Bölümü'nün 55. Alayının bir parçası olarak ikna edilirdi. 40'lı yıllarınızda Bölgesel Orduya girdiğinizde, rezerv alayı aktif görev alayı sayısı artı 200 olduğu için 255. Rezerv Alayı'na transfer oldunuz (Fransa'nın durumunda).

Amerika Birleşik Devletleri'nin böyle bir sistemi yoktu - İç Savaş sırasında bile, askerlik sistemimiz oldukça geçici idi. Ancak I. Dünya Savaşı'ndaki yeni askeri organizasyonumuz bir numaralandırma sistemi ortaya çıkardı.

Başlangıç ​​olarak, toplam 25 düzenli Ordu bölümüne izin verdik. Bunlar 1–25 arasında numaralandırılır. Ayrıca Ulusal Muhafız formasyonlarını millileştirdik ve bunları bölümlere ayırdık; bunlara 26-75 arasında numaralar verildi. 76 numaradan itibaren draftee / konsoloslukların hazırladığı bölümlere ayrıldı.

Yarı sıralı bölümün devreye girdiği yer burasıdır. Bölme listesinin üç bandı, yeni bölümlerin sıralı olarak ancak sadece bantları içinde numaralandırılmasına yol açtı. Birinci Dünya Savaşı'nın 39., 40., 41. ve 42. bölümleri vardı… ve sonra ilk Ulusal Ordu (yani draftee) bölümü olan 76. Bölüme (“Özgürlük Çanı” Bölümü) kadar hiçbir şey olmadı. 102. Bölüme kadar 77, 78, 79, vb.

Bu sıralılık en azından teorik olarak bu grupların dışında uygulanmadı. 8. Piyade Tümeni 76. Tümen'den sonra (8 Ocak 1918'e karşı 76 Ağustos için 1917) yükseltildi, ancak Düzenli Ordu'da sırayla yükseltilecek olan 8. Tümen oldu.

Şimdi, açıkçası, Birinci Dünya Savaşı sırasında 102 bölüm yetiştirmedik. 25 Düzenli Ordu bölümü veya 49 Ulusal Muhafız Bölümü bile yetiştirmedik. Bu yüzden büyük boşluklar görüyoruz; 20. ve 26. Bölümler arasında hiçbir şey yok. Belirtildiği gibi, 42. Tümen'de tekrar duruyoruz ve sadece 76'da tekrar alıyoruz. Taksonomide bu yedek bölümlere yerimiz vardı, onları henüz kullanmadık (henüz).

Bu arada 101. bunlardan biriydi ve başlangıçta bir draftee bölümüdür. Ancak, yurtdışında hiç hizmet görmedi ve karargâhı ancak savaş sona erdiğinde organize etti.

Her durumda, Birinci Dünya Savaşı sona erer ve sistem temel olarak parçalanmaya başlar. Birinci Dünya Savaşı sırasında sistem hakkında gerçekten titiz değildik - örneğin 26-75 aralığında olması gerektiği zaman, örneğin Ulusal Muhafızlar dışında bir 11. Bölge kurduk. Ancak barış ve terhis olmanın gelmesiyle, bölünmeleri devre dışı bırakmaya başladık. Bazıları düz dağılmıştı ve diğerleri, ihtiyaç duyulduğunda yeniden harekete geçirilebilmesi için küçük bir birlik kadrosu ile rezervin bir parçası haline getirildi.

101'inci Organizasyon Rezervi'ne yeniden yapılanlardan biri oldu ve böylece Ordu iki hava indirme birimi istediğine karar verene kadar 1942'ye kadar (iskelet) bir varlığını sürdürdü. 82. ve 101. seçildiler ve böylece tekrar havadaki bir uzmanlıkla tam bölümlere genişletildiler.

Bu arada, diğerleri hodgepodge'ı yeniden etkinleştirdi ve bazıları tamamen yeni bölümler lehine atlandı. Tamamen yeni bir 23. Division (“Americal” Division) oluşturduk, ancak 13. Piyade Tümenini canlandırma zahmetine girmedik. 18. Bölüm gibi bazıları “aktive edildi”, ancak sadece hayali bölümlerdi, ancak Birinci Dünya Savaşı sırasında çok gerçekti. Savaşlar Arası Dönemde, süvari birimleri olarak 21. ve 22. Birimi yükselttik, ancak bunlar oldukça hızlı bir şekilde düştü ve dağıldı ve asla yeniden etkinleştirilmedi.

İkinci Dünya Savaşı ve ötesindeki düzenli, NG ve askere bölünmelerin WWI taksonomisiyle bile uğraşmadığımızı söylemeye gerek bile yok. 101'inci kuşkusuz, Fransa'ya paraşüt yaparken tamamen draftee tarafından yönetilmiyordu.

Her durumda, bu uzun ve kısa. 101. sayısını aldı, çünkü 1.Dünya Savaşı'nda ABD Ordusu tarafından yetiştirilen ve askerler tarafından yönetilen 25. piyade bölümü oldu, çünkü bu bölümler 76'da numaralandırmaya başladı.


cevap 4:

Diğerleri kadro, şirket, ordu vb. Arasındaki farkı yorumladılar, bu yüzden bölüm numaralandırmaya odaklanacağım.

Tamam, bu cevapların bazıları yakın. Bölünmüş numaralandırma aslında yarı ardışıktır (ancak sadece yarı).

Diğerleri ise merkez dışı. Almanların ya da Sovyetlerin bir şekilde yüzün üzerinde hava indirme birliği bölümümüz olduğu fikrini hiçbir şekilde eğlendirmeleri mümkün değildi. İstihbarat servislerinde profesyonelleri vardı ve böyle bir düşüncenin yüzünde saçma olduğunu açıkça anlayacaklardı - onlara, tüm duyuları için bir Milyonuncu Bölüm diyebilirdik. Düşman zekasını X sayıda bölüme sahip olduğumuzu düşünmeye kandırmak için bölüm numaraları verdiğimiz fikri eski bir eşin hikayesi.

İşte böyle oldu. Başka yerlerde daha eksiksiz cevap verdim, ama bu uzun ve kısa.

Birinci Dünya Savaşı Amerika için geliyor.

Daha önce, ordumuz temel, kalıcı üst düzey birimimiz olarak alaylara odaklanmıştı. Tugaylar, kolordu ve ordular gibi şeylerimiz vardı, ama hepsi alayı temel hareketli yapı taşı olarak kullandılar ve bu tugaylar, kolordu ve ordular belirli bir amaç ya da tiyatro için geçici oluşumlardı.

Bu arada Avrupa, uzun zaman önce bölünmüş örgütlenme sistemine doğru kaymıştı. Onların temel yapıtaşı bölündü. Bu daha büyük üniteyi kalıcı, ayakta duran bir ünite olarak kullanmak, çok sayıda askeri hızlıca almasına ve milyonları harekete geçirmelerine ve hemen yüksek yoğunluklu operasyonlara başlamalarına izin vermek için üst düzey organizasyonlarını sürdürmelerine izin verdi. (Burada, İngiltere'nin en azından ABD'nin yaptığı gibi alaylarla sıkıştığına inanıyorum - inanıyorum - ama savaş devam ederken bunun biraz karışıklığı var.)

Birleşik Devletler savaşa girdiğinde, herkes temelde bölünmelerin bu tür bir savaş için en etkili birim olduğu konusunda hemfikirdi. Böylece Birleşik Devletler bölünmeleri artırmaya başladı ve zorunlu askerlik yapmaya başladı. Bir soru onları tam olarak nasıl numaralandıracağımızdı.

Fransa ve Almanya gibi Avrupa ülkelerinde, numaralandırma sorunu askeri bölgelere, alay toplama alanlarına ve aktif görevden bölgesel rezervlere (çoğunlukla 40'lı yaşlarındaki erkekler) coğrafi olarak atanan ön hat kuvvetleri, ikinci hat kuvvetleri ve arka toprak birlikleri sağladı. Askeri Bölge 7'de, 19. Bölüme atanmış 55'inci alay için su toplama alanında yaşıyorsanız, bu, içine dahil olduğunuz birim ve babanızın içine girdiği birim (nerede yaşadıysanız) ve nerede oğlunuz, 7. Kolordu'nun 19. Bölümü'nün 55. Alayının bir parçası olarak ikna edilirdi. 40'lı yıllarınızda Bölgesel Orduya girdiğinizde, rezerv alayı aktif görev alayı sayısı artı 200 olduğu için 255. Rezerv Alayı'na transfer oldunuz (Fransa'nın durumunda).

Amerika Birleşik Devletleri'nin böyle bir sistemi yoktu - İç Savaş sırasında bile, askerlik sistemimiz oldukça geçici idi. Ancak I. Dünya Savaşı'ndaki yeni askeri organizasyonumuz bir numaralandırma sistemi ortaya çıkardı.

Başlangıç ​​olarak, toplam 25 düzenli Ordu bölümüne izin verdik. Bunlar 1–25 arasında numaralandırılır. Ayrıca Ulusal Muhafız formasyonlarını millileştirdik ve bunları bölümlere ayırdık; bunlara 26-75 arasında numaralar verildi. 76 numaradan itibaren draftee / konsoloslukların hazırladığı bölümlere ayrıldı.

Yarı sıralı bölümün devreye girdiği yer burasıdır. Bölme listesinin üç bandı, yeni bölümlerin sıralı olarak ancak sadece bantları içinde numaralandırılmasına yol açtı. Birinci Dünya Savaşı'nın 39., 40., 41. ve 42. bölümleri vardı… ve sonra ilk Ulusal Ordu (yani draftee) bölümü olan 76. Bölüme (“Özgürlük Çanı” Bölümü) kadar hiçbir şey olmadı. 102. Bölüme kadar 77, 78, 79, vb.

Bu sıralılık en azından teorik olarak bu grupların dışında uygulanmadı. 8. Piyade Tümeni 76. Tümen'den sonra (8 Ocak 1918'e karşı 76 Ağustos için 1917) yükseltildi, ancak Düzenli Ordu'da sırayla yükseltilecek olan 8. Tümen oldu.

Şimdi, açıkçası, Birinci Dünya Savaşı sırasında 102 bölüm yetiştirmedik. 25 Düzenli Ordu bölümü veya 49 Ulusal Muhafız Bölümü bile yetiştirmedik. Bu yüzden büyük boşluklar görüyoruz; 20. ve 26. Bölümler arasında hiçbir şey yok. Belirtildiği gibi, 42. Tümen'de tekrar duruyoruz ve sadece 76'da tekrar alıyoruz. Taksonomide bu yedek bölümlere yerimiz vardı, onları henüz kullanmadık (henüz).

Bu arada 101. bunlardan biriydi ve başlangıçta bir draftee bölümüdür. Ancak, yurtdışında hiç hizmet görmedi ve karargâhı ancak savaş sona erdiğinde organize etti.

Her durumda, Birinci Dünya Savaşı sona erer ve sistem temel olarak parçalanmaya başlar. Birinci Dünya Savaşı sırasında sistem hakkında gerçekten titiz değildik - örneğin 26-75 aralığında olması gerektiği zaman, örneğin Ulusal Muhafızlar dışında bir 11. Bölge kurduk. Ancak barış ve terhis olmanın gelmesiyle, bölünmeleri devre dışı bırakmaya başladık. Bazıları düz dağılmıştı ve diğerleri, ihtiyaç duyulduğunda yeniden harekete geçirilebilmesi için küçük bir birlik kadrosu ile rezervin bir parçası haline getirildi.

101'inci Organizasyon Rezervi'ne yeniden yapılanlardan biri oldu ve böylece Ordu iki hava indirme birimi istediğine karar verene kadar 1942'ye kadar (iskelet) bir varlığını sürdürdü. 82. ve 101. seçildiler ve böylece tekrar havadaki bir uzmanlıkla tam bölümlere genişletildiler.

Bu arada, diğerleri hodgepodge'ı yeniden etkinleştirdi ve bazıları tamamen yeni bölümler lehine atlandı. Tamamen yeni bir 23. Division (“Americal” Division) oluşturduk, ancak 13. Piyade Tümenini canlandırma zahmetine girmedik. 18. Bölüm gibi bazıları “aktive edildi”, ancak sadece hayali bölümlerdi, ancak Birinci Dünya Savaşı sırasında çok gerçekti. Savaşlar Arası Dönemde, süvari birimleri olarak 21. ve 22. Birimi yükselttik, ancak bunlar oldukça hızlı bir şekilde düştü ve dağıldı ve asla yeniden etkinleştirilmedi.

İkinci Dünya Savaşı ve ötesindeki düzenli, NG ve askere bölünmelerin WWI taksonomisiyle bile uğraşmadığımızı söylemeye gerek bile yok. 101'inci kuşkusuz, Fransa'ya paraşüt yaparken tamamen draftee tarafından yönetilmiyordu.

Her durumda, bu uzun ve kısa. 101. sayısını aldı, çünkü 1.Dünya Savaşı'nda ABD Ordusu tarafından yetiştirilen ve askerler tarafından yönetilen 25. piyade bölümü oldu, çünkü bu bölümler 76'da numaralandırmaya başladı.